10 Idejas Ergonomiskai Darba Vietai - Darbs No Mājām

Darbs no mājām un stājas korektors

Gada laikā attālināti nodarbināto skaits Eiropā ir dubultojies. Arī pie mums Latvijā 2021. gada pirmajā pusgadā katrs piektais no strādājošajiem strādāja no mājām.

Ja esiet viens no šiem cilvēkiem, iespējams, pamanījāt jaunas sāpes, kuras iepriekš nebija pieredzētas birojā. Tas tāpēc, ka daudzi uzņēmumi savas darba vietas aprīko ar ergonomiskām mēbelēm un piederumiem. Tomēr bieži vien darba vieta mājās ne vienmēr ir iekārtota ergonomiski.

Lielākajā daļā dzīvojamo telpu vienkārši nav vietas mūsdienu ergonomiskajām biroja mēbelēm, un lielākā daļa cilvēku tajās neiegulda, it īpaši, ja viņi lielāko daļu sava darba veic birojā. Tātad, ja jums ir jāveic darbs no mājām, iespējams, ka izmantojat datoru uz parasta galda vai virtuves darba virsmas, vai arī atrodaties, dīvānā, atpūtas krēslā vai gultā. Lai kur jūs pavadītu dienu, pastāv iespēja, ka neesat veselīgā stāvoklī. Ja jūs to darāt tikai īsu laiku, jums, iespējams, nav jāuztraucas, taču nedēļas mājās pārvēršas mēnešos. Un pat pēc pandēmijas beigām attālinātais darbs, visticamāk, paliks par normu miljoniem darbinieku.

Ja jau jūtat fizisku slodzi, sliktās ziņas ir tādas, ka, iespējams, esat ceļā uz potenciāli novājinošu muskuļu un skeleta sistēmas traumu, piemēram, sliktu stāju, sāpošu kaklu un pleciem, karpālā kanāla sindromu vai pat dziļo vēnu trombozi. kur dziļi ķermeņa vēnās veidojas asins recekļi.

Tātad, ko iesākt? Pavadiet tik daudz laika, cik vien iespējams, strādājot neitrālā pozā — ērtā ķermeņa stāvoklī, kur neviena ķermeņa daļa nav neērti saliekta vai izlocīta — un periodiski pārvietojieties, lai veicinātu asinsriti. Darbs no mājām, tas nozīmē pievērst uzmanību šādiem 10 padomiem:

1. Skatieties datora ekrānā ar taisnu kaklu.

Novietojiet ekrānu sev priekšā ērtā skatīšanās augstumā. Neskatieties ekrānā uz leju, piemēram, klēpjdatorā. Un nenovietojiet ekrānu tā, lai jums būtu jāpagriež kakls — dažiem cilvēkiem patīk nolikt priekšā tastatūru un peli ar ekrānu uz sāniem, bet pēc tam viņi saskaras ar kakla sāpēm, ko rada grozīšanās. Ja jums ir atsevišķs ekrāns vai ja izmantojat klēpjdatoru, iespējams, tas būs jānovieto uz grāmatu kaudzes vai uz kartona kastes, lai paceltu to ērtā skatīšanās pozīcijā tieši sev priekšā.

2. Novietojiet ekrānu sāniski attiecībā pret logu.

Lai samazinātu iespējamību, ka acis var noslogot atspīdums, nestrādājiet ar muguru pret logu, jo āra gaisma izraisīs ekrāna atspīdumu. Nestrādājiet ar skatu pret logu. jo tādā veidā skatīsieties tieši gaismā. Ja vien logam nav aizveramu žalūziju vai aizkaru, ekrānam jābūt perpendikulāri novietotam pret logu. Ja strādājat pie stikla galda, pārklājiet to, lai novērstu atspīdumu.

3. Skatiet visus papīra dokumentus ar taisnu muguru.

Nelasiet no planšetes vai papīriem, kas atrodas uz galda, pretējā gadījumā galvai būs pastāvīgi jākustas uz augšu un uz leju. Ja jums ir nepieciešams pārvietoties starp klēpjdatora vai datora ekrānu un atsevišķu lasāmvielu, izmantojiet vertikālu dokumentu turētāju vai novietojiet planšeti uz statīva.

4. Novietojiet tastatūru un peli ērtā augstumā sev priekšā.

Ja jūsu klēpjdators ir pacelts, lai ekrāns būtu pareizajā līmenī, izmantojiet atsevišķu tastatūru un peli. Pārliecinieties, ka varat lietot tastatūru un peli, novietojot apakšdelmus un plaukstas vienā līmenī ar galda virsmu. Pārliecinieties, ka, izmantojot peli, jūsu roka atrodas tuvu ķermeņa sāniem. Kad roka atrodas pie sāniem, nervi netiek saspiesti, bet jo vairāk jūs to izstiepjat uz sāniem, jo lielāka iespēja sasprindzināt kaklu vai plecus.

5. Neizmantojiet mīkstu plaukstas balstu.

Var šķist, ka tas sniedz atbalstu, taču, novietojot kaut ko zem plaukstas locītavām, tiek palielināta pirkstu saliecējmuskuļu cīpslu un nervu saspiešana, kas var palielināt karpālā kanāla sindroma risku.

Darbs no mājām ar datoru Upper Latvija stājas korektors

6. Atrodiet laiku, lai izstaipītos.

Darbs no mājām un atpūta bieži vien saplūst līdz ar to nereti pamanām, ka mājās strādājam ilgāk nekā birojā. Līdz ko jūtat, ka ķermenis arvien biežāk meklē citu pozu kādā strādāt tas ir signāls, ka vajadzētu izkustēties un izstaipītos. Īsa pastaiga līdz tualetei vai pakaļ ūdens glāzei palīdzēs labāk koncentrēties uz iesākto. Izkustēšanos var apvienot ar izstaipīšanos, tas ļaus uzlabot asinsriti un vieglāk būs nodoties darbam.

 7. Sēdiet krēslā ar muguru atspiestu pret atzvelkni.

Neliecieties uz priekšu krēslā kā bruņurupucis. Jūsu muguras lejasdaļa izliecas jūsu vēdera virzienā. To sauc par lordozi, un tā ir visvieglākā poza muguras lejasdaļai un rada vismazāko spiedienu uz starpskriemeļu diskiem šajā reģionā. Kad jūs noliecaties uz priekšu, mugurkaula jostas daļa izliecas, ko sauc par kifozi, un tas rada lielu spiedienu uz starpskriemeļu diskiem. Tātad jūs vēlaties sēdēt tā, lai tiktu atbalstīta jūsu mugurkaula jostas daļas dabiskā lordotiskā līkne. Pārliecinieties, ka varat sēdēt krēslā, lai daļu no jūsu ķermeņa svara atbalstītu krēsla atzveltne, un apsēdieties pietiekami tuvu galdam, lai ērti sasniegtu tastatūru un peli. Lai retāk mainītu sēdēšanas pozu un atbalstītu astes kaulu, izmantojiet ergonomisku krēsla paliktni. Tas ir lēts, tomēr pietiekami efektīvs ergonomiska krēsla aizstājējs.

8. Sēžot, novietojiet kājas uz grīdas vai uz kāju paliktņa.

Ja jūsu kājas nesasniedz grīdu, izmantojiet kasti, grāmatu kaudzi, spilvenu vai kāju balstu. Nenovietojiet kājas zem krēsla un neļaujiet tām karāties gaisā — tas rada spiedienu zem augšstilbiem, ierobežo asins plūsmu uz apakšstilbiem un pēdām un palielina dziļo vēnu trombozes risku.

9. Ierobežojiet laiku, kad strādājat no gultas.

Gulta ir vēl sliktāka par krēslu, jo, ja vien nesēdēsiet gultas malā, jūsu kājas tiks sakrustotas vai izstieptas horizontāli, darbojoties kā atbalsts jūsu klēpjdatoram. Tas ir pārāk zems, lai nodrošinātu optimālu ekrāna skatīšanos, tāpēc jums būs jāsaliecas. Ja gulta ir jūsu vienīgā iespēja, nolieciet spilvenu aiz muguras, lai atpūstos pret galvgali, un novietojiet klēpjdatoru klēpī uz spilvena. Vai arī iegādājieties zemu galdiņu klēpjdatoram, lai tas atrastos pāri jūsu kājām, lai jūs varētu rakstīt ērtā augstumā, nenoslogojot kaklu un plecus.

Sāp muguras lejasdaļa - Muguras stiepšanas trenažieris - Upper Latvija

10. Izvairieties no ilgstošas stāvēšanas, strādājot ar datoru.

Stāvgaldu esamība liek daudziem cilvēkiem domāt, ka stāvēšana ir labākā izvēle viņu ķermenim — un tā ir taisnība, ka nav veselīgi visu dienu sēdēt mazkustīgi, taču ergonomisti jau sen ir atzinuši, ka stāvēšana, lai strādātu, prasa vairāk enerģijas nekā sēdēšana un rada lielāku slodzi. Ilgstoša stāvēšana arī palielina varikozu vēnu risku. Stāviet un staigājiet apkārt, lai veiktu zvanus. Ik pēc 20 līdz 30 minūtēm piecelieties, izstaipieties un pārvietojieties vienu vai divas minūtes, lai veicinātu asinsriti un atslābinātu muskuļus. Nemēģiniet strādāt stundām ilgi, stāvot kājās.

Sekojiet šiem padomiem, lai padarītu savu mājas biroju ergonomiskāku. Jo vairāk jūs varat strādāt neitrālā pozā un vairāk pārvietoties, jo mazāka ir traumu iespējamība. Darbs no mājām ir jaunā realitāte un ergonomisks krēsla paliktnis ir lielisks papildinājums jūsu darba vietai. Tas noņem slodzi no astes kaula un dod atbalstu sēžai un mugurkaulam.